تبلیغات
مدل سازی اطلاعات ساختمان building information modeling - عوامل مؤثر بر تعهد

درحال مشاهده: مدل سازی اطلاعات ساختمان building information modeling - عوامل مؤثر بر تعهد

ادعونیاهدای خون
موسسه محک
اهداء عضو

عوامل مؤثر بر تعهد

شنبه 20 آذر 1395
09:04
بیم BIM
عوامل مؤثر بر تعهد

جان مایر و ناتالی آلن در سال 1991 مدلی را ارائه دادند که بیان می کند تعهد نسبت به یک سازمان، یک کیفیت روحی و روانی است، و سه عامل مجزا وجود دارد که بر احساس کارکنان در مورد سازمانی که برای آن کار می کنند، مؤثر است. این عوامل، عبارتند از:

    علاقه به کار (تعهد نفسانی): شما هنگامی احساس می کنید به شغل خود علاقه مندید که یک وابستگی احساسی قوی نسبت به سازمان خود و کاری که انجام می دهید، داشته باشید. به احتمال زیاد اهداف و ارزش های سازمان را به رسمیت می شناسید و خالصانه مایلید که در آن سازمان حضور داشته باشید. اگر از کار خود لذت می برید، احتمالاً حس خوبی دارید و از شغل خود راضی هستید. این امر، حس تعهد نفسانی شما را نسبت به تیم و سازمانتان تقویت می کند.

    ترس از زیان (تعهد تداومی): این نوع از تعهد هنگامی اتفاق می افتد که شما منافع و زیان های ترک کردن سازمانتان را سبک و سنگین می کنید. ممکن است احساس کنید که نیاز دارید در سازمان خود بمانید، زیرا زیان های ترک آن سازمان بیش از منافعی است که ممکن است در یک شغل جدید به دست آورید.

 مهندسی و مدیریت ساخت  (ICEMA)  Construction Engineering Management


    حس التزام به ماندن (تعهد اصولی): این نوع از تعهد، زمانی به وقوع می پیوندد که شما نسبت به سازمان خود احساس وظیفه می کنید، حتی اگر از نقش خود راضی نباشید، یا حتی اگر بخواهید فرصت های بهتری را دنبال کنید. احساس می کنید که باید در سازمانتان بمانید، چون کار درست، همین است.


ارسال شده در:
برچسب ها:عوامل مؤثر ،تعهد ،

مدل سازی اطلاعات ساختمان building information modeling - عوامل مؤثر بر تعهد


مدل سازی اطلاعات ساختمان building information modeling - عوامل مؤثر بر تعهد,مدل سازی اطلاعات ساختمان, building information modeling
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به مدل سازی اطلاعات ساختمان building information modeling است. ||