درحال مشاهده: مدل سازی اطلاعات ساختمان - مدیریت زمان و هزینه تغییرات در شرکت های پیمانکاری ساختمان با کاربرد سیستم مدلسازی اطلاعات ساختمان(BIM)

مدل سازی اطلاعات ساختمانhttp://file.mihanblog.com//public/user_data/user_files/625/1874187/2111min.jpg

ادعونیاهدای خون
موسسه محک
اهداء عضو

مدیریت زمان و هزینه تغییرات در شرکت های پیمانکاری ساختمان با کاربرد سیستم مدلسازی اطلاعات ساختمان(BIM)

چهارشنبه 1 خرداد 1398
02:42
امیرحسین ستوده بیدختی
مقاله مدیریت زمان و هزینه تغییرات در شرکت های پیمانکاری ساختمان با کاربرد سیستم مدلسازی اطلاعات ساختمان(BIM)
  سیده زینب علایی ورکی - دانشجوی کارشناسی ارشد،مهندسی عمران مدیریت ساخت،دانشگاه آزاد اسلامی واحد چالوس
  جعفر قمی اویلی - استادیار دانشگاه آزاد اسلامی واحد چالوس
چکیده مقاله:
در سالهای اخیر گرایش رو به رشدی در صنعت ساختمان سازی به وجود آمده است که این امر به خودی خود تاثیر به سزایی در استفاده از داده های جزیی تر در طراحی ساختمانها گذاشته است.مدلسازی اطلاعات ساختمان یا به اختصار سیستم BIM به عنوان یک فرایند مهم طراحی ساختمان و به منظور تامین این نیاز پدید آمده است..با استفاده از سیستم مدلسازی اطلاعات ساختمان، بسیاری از جنبه های مختلف یک پروژه به جای اینکه در حین یا بعد از اتمام آن مورد بررسی دقیق و موشکافانه قرار بگیرند توانایی این را پیدا می کنند که پیش از شروع پروژه شبیه سازی شوند و به این ترتیب از کم و کاستی آنها پیش از اجرای پروژه اطمینان حاصل شود. بیمارستان مورد مطالعه در این پژوهش، بخش Clean Room بیمارستان شهید مطهری تهران می باشد، که مساحتی حدود 600 مترمربع دارد. که در سال 1394 با تغییر کاربری فضای موجود، تبدیل به اتاق تمیز برای بیمارستان شد.در ساخت و ساز صورت گرفته در روش سنتی در این پروژه، عدم هماهنگی تمام اجزای یک پروژه اعم از نقشه کش، محاسب و بخش تاسیسات و غیره که به صورت جداگانه با یکدیگر کار می کنند باعث ایجاد خطاهای بسیاری شد. که این خطاها علاوه بر افزایش زمان و هزینه ، عدم رضایت کارفرما را باعث شد. در این پروژه با استفاده از روش BIM نشان دادیم که فاصله گرفتن از نقشه های دوبعدی و تبدیل آن به نقشه های سه بعدی می توان زمان و هزینه پروژه را مدیریت کرد و از دوباره کاریها اجتناب نمود. و هماهنگی بیشتری بین کارفرما و پیمانکار و مشاور ایجاد نمود.

مدل سازی اطلاعات ساختمان - مدیریت زمان و هزینه تغییرات در شرکت های پیمانکاری ساختمان با کاربرد سیستم مدلسازی اطلاعات ساختمان(BIM)


مدل سازی اطلاعات ساختمان - مدیریت زمان و هزینه تغییرات در شرکت های پیمانکاری ساختمان با کاربرد سیستم مدلسازی اطلاعات ساختمان(BIM),Iran Building Information Modeling ,Building Information Modeling,مدل سازی اطلاعات ساختمان ,مدل سازی اطلاعات ساختمان ایران
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به مدل سازی اطلاعات ساختمان است. |طراحی و توسعه:امیرحسین ستوده بیدختی|
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic